Jak wybrać podręcznik od historii

anna podręcznik do historii klasa 6

Warto wiedzieć, że obecnie wybór odpowiedniego podręcznika do klasy 6 jest znacznie prostszym zadaniem, niż mogłoby się wydawać. Wystarczy wiedzieć, jakie kwestie powinno się wziąć pod uwagę przed podjęciem ostatecznej decyzji. Czym dokładnie powinien cechować się dobry podręcznik do historii klasa 6?

Największe zalety książki

Rekomendowane jest przede wszystkim, by podręcznik w przystępny i atrakcyjny sposób prezentował dzieje świata, Europy i Polski od początku epoki nowożytnej do końca czasów napoleońskich (1815 r.). Ogromnym atutem książki do historii przeznaczonej dla klasy 6 będzie bogaty zestaw rysunków, fotografii i infografik. Młodzieży, na pewno spodobają się rekonstrukcje obiektów historycznych wykonane w technice 3D. Nie tylko rozbudzą zainteresowanie uczniów, ale również mogą pomóc im wyobrazić sobie, jak dokładnie wyglądało życie ludzi w przeszłości. Oczywiście narracja nie może być w książce przeładowana fotografiami. Z kolei przystępny język będzie zachęcał uczniów do poznawania poszczególnych zagadnień z dziejów epoki nowożytnej.

O czym należy jeszcze pamiętać przy wyborze podręcznika?

Warto zaznaczyć, że autorzy najlepszych książek dostępnych na rynku doskonale dobrali teksty źródłowe, które w połączeniu z właściwymi poleceniami pozwalają kształtować umiejętności krytycznej analizy różnych materiałów tekstowych. Doskonałymi przykładami mogą być teksty literackie, dokumenty. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że młodzież dzięki mapom historycznym zdobędzie istotną umiejętność polegającą na lokalizowaniu poszczególnych wydarzeń czy procesów historycznych w przestrzeni. Świetnym rozwiązaniem będzie postawienie na podręcznik zawierający słowniczek objaśniający najważniejsze terminy historyczne i pojęcia. Nie można zapomnieć, że lekcje powtórzeniowe będą nie tylko systematyzowały wiedzę, ale również ułatwiały uczniom przygotowanie się do ważnych sprawdzianów. Najczęściej wybierane podręczniki zawierają osie czasu na stronach działowych. Atutem książki będą kalendaria w lekcjach powtórzeniowych.

You May Also Like..

Nauka historii w szkole podstawowej

Nauka historii w szkole podstawowej powinna przebiegać w przyjemnej atmosferze, które pozwoli dzieciom skupić się na przerabianym materiale. Nowoczesny Podręczniki do […]

Jak wybrać podręcznik do historii do klasy 6

Należy mieć świadomość, że obecnie wybór odpowiedniego podręcznika jest znacznie trudniejszym zadaniem, niż mogłoby się wydawać. Jakie kwestie powinny wziąć […]